#challengedziengodnosci

#challengedziengodnosci

5 maja to święto Osób z Niepełnosprawnościami. Równe prawa dla każdego człowieka i zakaz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.

Przedszkole Samorządowe w Tropii otrzymało do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Juliana Przybosia w Strzyżowie  nominację do #challengedziengodnosci

W grupie starszaków odbyły się zajęcia poświęcone akceptacji i szacunkowi osób z niepełnosprawnościami ( nie tylko intelektualnymi).

My, ze swojej strony do udziału w akcji zapraszamy:

• Przedszkole Samorządowe „Michałki” w Strzyżowie,
  • Szkołę Podstawową nr 1 im. św. Jana Kantego w Osobnicy
  • Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej

Celem akcji PSONI Koło w Jarosławiu jest:

Zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego, propagowanie wiedzy o Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Jak dołączyć do wyzwania?

Wystarczy:

1. Ubrać się na pomarańczowo, może to być koszulka, apaszka, czapka, krawat itp.

2. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem  #dziengodnosci  i wstawić na swój profil na Facebook

3. Nominować kolejne co najmniej trzy osoby (może to być również grupa ludzi,  szkoła, przedszkole  lub instytucja)

4. Każda osoba włączająca się do akcji #challengedziengodnosci do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie co najmniej trzy osoby.

5. Na wykonanie zadania jest 48 godzin.