POZNAJEMY ZAWÓD RATOWNIKA MEDYCZNEGO

12 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych. Pan Bartłomiej Kaczor i Pan Łukasz Maraj w bardzo interesujący sposób opowiedzieli nam o swojej pracy. Zaprezentowali dzieciom strój ratownika medycznego, pokazali jak udzielać pierwszej pomocy, jak właściwie wykonać opatrunek, zaprezentowali sprzęt medyczny, który zawsze zabierają ze sobą podczas wyjazdu do zgłoszenia. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dzięki wyliczance z pokazywaniem zapamiętały numer alarmowy 112 (usta – 1, nos -1, oczy – 2). To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, ważna lekcja dla naszych przedszkolaków.

Panom ratownikom serdecznie dziękujemy za to spotkanie, życzymy satysfakcji i radości płynącej z wykonywania tak ważnej misji jaką jest niesienie pomocy potrzebującym i ratowanie ludzkiego życia. Mamy też nadzieję, że zechcą odwiedzić nas i w następnym roku szkolnym.