Kontakt
Przedszkole Samorządowe w Tropii
Menu
Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu

Przedszkole Samorządowe w Tropii rozpoczęło swoją działalność 26 wrzenia 2016 roku.  Zajmuje budynek byłej Szkoły Podstawowej w Tropii.  Przedszkole posiada 4 piękne, dobrze wyposażone sale – po dwie na każdej kondygnacji, połączone przewiązką sanitarną, w której znajdują się dostosowane do potrzeb przedszkolaków łazienki. Szatnie zorganizowane są na korytarzach. Przedszkole Samorządowe w Tropii usytuowane jest w bezpiecznym i cichym miejscu, z dala od głównej ulicy, posiada plac zabaw z nowym i bezpiecznym wyposażeniem. Dysponuje 50 miejscami.

Przedszkole pracuje w godzinach od 6.30 – 16.30. Opłata jaką ponoszą rodzice to tak zwana opłata eksploatacyjna – pobierana za świadczenia przedszkola wykraczające poza 5-godzinną naukę i opiekę – w kwocie 1 zł za każdą godzinę (połowę tej ceny płaci się w przypadku posłania drugiego dziecka do rzedszkola) oraz opłata za całodzienne wyżywienie w przedszkolu – 7 zł.

Przedszkole oferuje dzieciom 4 posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek.

Wszystkie dzieci uczestniczą dwa razy w tygodniu w zajęciach z języka angielskiego, raz w tygodniu w zajęciach rytmicznych organizowanych przez wychowawczynie, w zajęcia z religii (dzieci 5 i 6 –letnie). Realizowane są również zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Zatrudniamy logopedę, nauczyciela terapii pedagogicznej, nauczyciela współorganizującego proces kształcenia.

Kadra przedszkola to 9 nauczycielek. Wszystkie panie posiadają kierunkowe studia magisterskie.

Obsługa przedszkola to 2 pomoce nauczyciela, jedna pani wożna i jeden konserwator.


Ostatnia aktualizacja: 2021-08-31