Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu

Przedszkole Samorządowe w Tropii rozpoczęło swoją działalność 26 wrzenia 2016 roku.  Zajmuje budynek byłej Szkoły Podstawowej w Tropii. Budynek po gruntownym remoncie służy obecnie 38 dzieciom podzielonym na dwie grupy – docelowo może do niego uczęszczać 50 dzieci. Przedszkole posiada 4 piękne, dobrze wyposażone sale – po dwie na każdej kondygnacji, połączone przewiązką sanitarną, w której znajdują się dostosowane do potrzeb przedszkolaków łazienki. Szatnie zorganizowane są na korytarzach. Przedszkole Samorządowe w Tropii usytuowane jest w bezpiecznym i cichym miejscu, z dala od głównej ulicy, posiada plac zabaw z nowym i bezpiecznym wyposażeniem.

Przedszkole pracuje w godzinach od 6.30 – 16.30. Opłata jaką ponoszą rodzice to tak zwana opłata eksploatacyjna – pobierana za świadczenia przedszkola wykraczające poza 5 – cio godzinną podstawę programową – w kwocie 1 zł za każdą godzinę (połowę tej ceny płaci się w przypadku posłania drugiego dziecka do rzedszkola) oraz opłata za całodzienne wyżywienie w przedszkolu – 5 zł.

Przedszkole oferuje dzieciom 4 posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek.

Wszystkie dzieci uczestniczą dwa razy w tygodniu w zajęciach z języka angielskiego, raz w tygodniu w zajęciach rytmicznych organizowanych przez wychowawczynie, w zajęcia z religii (dzieci 5 i 6 –letnie). W naszej ofercie proponujemy również dzieciom spotkania z „Mobilną Filharmonią” – cyklem  tematycznych koncertów, których treści oparte są na podstawie programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej z zakresu muzyki. Koncerty dostosowane są do poziomu rozwoju, edukacji, wymagań i oczekiwań odbiorców. Audycje są przygotowywane i wykonywane przez profesjonalnych muzyków oraz artystów przez co ich jakość i forma przekazu jest dla słuchaczy bardzo atrakcyjna. Występujący artyści są przebrani i ucharakteryzowani stosownie do prezentowanego tematu. Co miesiąc nasze przedszkole odwiedza przedstawiciel innego zawodu, który opowiada dzieciom o swojej pracy, a to wszystko w ramach programu „Przedszkolaki poznają zawody”.

Kadra przedszkola to 6 nauczycielek. Wszystkie panie posiadają studia magisterskie. 3 posiadają stopień zawodowy nauczyciela kontraktowego, jedna nauczyciela mianowanego, jedna nauczyciela stażysty i jedna nauczyciela dyplomowanego

Obsługa przedszkola to 2 pomoce nauczyciela, jedna pani sprzątająca, jeden konserwator.

Ostatnia aktualizacja: 2016-12-01