''SZEWCZYK DRATEWKA''

„SZEWCZYK DRATEWKA”

5 kwietnia uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym „Bajka o dzielnym Szewczyku”, wystawionym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Jak zawsze piękna scenografia, barwne, wspaniałe kostiumy  oraz doskonała gra aktorska sprawiły, że dzieci z zapartym tchem oglądały przedstawienie. Uczestnictwo w przedstawieniu jest również ważnym elementem pracy przedszkola – edukacji przez sztukę. Dzieci mają zapewniony bezpośredni kontakt ze sztuką, uczą się odpowiedniego zachowania podczas przedstawienia, wzbogacają swoje przeżycia estetyczne,  kształtują prawidłowe postawy społeczne, wzbogacają swoje słownictwo.

Przy okazji dziękujemy Panu Marcinowi Słowikowi – tacie naszej Lenki za zorganizowanie transportu oraz przewiezienie przedszkolaków na i z przedstawienia.