Powitanie Wiosny - Dzień Zielony w naszym przedszkolu.

21 marca zgodnie z tradycją przedszkolaki pożegnały zimę i powitały nową porę roku – Wiosnę. Był to zarazem Dzień Zielony w naszym przedszkolu. Dzięki temu, że pogoda nam dopisała całe zaplanowane przez wychowawczynie zajęcia mogły odbyć się na świeżym powietrzu. Po odczytaniu dostarczonego do grup listu od Pani Wiosny i krótkiej zabawia dydaktycznej „Oznaki wiosny” wszystkie dzieci wyruszyły na jej poszukiwania. Na spacer ten zabraliśmy zrobione w przedszkolu kolorowe tulipany. Oznak wiosny znaleźliśmy bardzo dużo, a po powrocie na przedszkolny plac okazało się, że ukryła ona na nim kolorowe kwiaty z zadaniami dla przedszkolaków. Oczywiście najpierw dzieci musiały odszukać te kwiaty, a następnie wykonać zadania. Aby było pięknie i kolorowo „posadziliśmy” w skrzynkach przed przedszkolem nasze tulipany, a na chodniku pojawiły się wiosenne rysunki malowane kredą. Wiosenną piosenkę przedszkolaki śpiewały tak głośno, że słyszeli nas wszyscy sąsiedziJ Nikomu nie chciało się wracać z powrotem na sale.