Kontakt
Przedszkole Samorządowe w Tropii
Menu
Strona głowna  /  Aktualności  /  AKTYWNA MAJÓWKA DLA PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI W RZESZOWIE
AKTYWNA MAJÓWKA DLA PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI W RZESZOWIE
data dodania: 2021-05-14 08:56:32

AKTYWNA MAJÓWKA DLA PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI W RZESZOWIE

Dobrze się bawić, a zarazem pomagać innym, to hasło naszej AKTYWNEJ MAJÓWKI, która, pomimo wcześniejszego zaplanowania na sobotę 15 maja odbyła się w naszym przedszkolu 12 maja. Ta spontaniczna decyzja i zmiana planów spowodowana była złymi prognozami pogody na najbliższe dni. Wykorzystaliśmy piękny, słoneczny dzień do zorganizowania dzieciom aktywności sportowych na świeżym powietrzu. Zaraz po śniadaniu, przedszkolaki z wychowawczyniami i opiekunami wyszły na przedszkolny plac zabaw, gdzie uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach sportowych. Zabawy i konkurencje odbywały się naprzemiennie dla każdej grupy – gdy jedni się bawili, drudzy kibicowali, odpoczywali i popijali wodę. Zabawy sportowe zorganizowane były tak, aby było w nich jak najmniej rywalizacji o zwycięstwo, za to jak najwięcej współpracy między dziećmi oraz możliwości sprawdzenia się w różnych konkurencjach. Dzieci miały również możliwość poprzez zabawę kalambury prezentowaną przez nauczycielki, przypomnieć sobie i utrwalić, co jest dobre dla naszego zdrowia. Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zapałem i radością brały udział w zabawach. Widać to na zdjęciach zamieszczonych w naszej galerii – zapraszamy do obejrzenia. Po zakończeniu zawodów dzieci zostały nagrodzone naklejkami i małą słodkością. Wszyscy pozowali do zdjęcia. Obiad, na który wróciliśmy do przedszkola znikał z talerzy w zawrotnym tempie.

Zorganizowane aktywności sportowe połączone są ze zbiórką dobrowolnych datków na rzecz hospicjum. Nasze przedszkolaki, poprzez prowadzone z nimi rozmowy i organizowane zajęcia wiedzą, że nie wszystkie dzieci mogą tak jak one swobodnie się bawić, spotykać z przyjaciółmi czy chodzić do przedszkola i szkoły, bo uniemożliwia im to choroba. Zbiórka trwa w naszym przedszkolu od 12 do 19 maja. Trwa ona dopiero trzeci dzień, a nasza skarbonka już się zapełnia. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Cieszymy się, że możemy pomóc organizacji niosącej pomoc potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Po zakończeniu zbiórki podamy do wiadomości zebraną kwotę oraz dowód wpłaty na konto hospicjum.

Aktywna Majówka dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie” to akcja edukacyjno-charytatywna, do której zostaliśmy zaproszeni przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Rączynie – organizatora akcji. Honorowy patronat nad akcją objął Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło. Celem akcji jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci, uświadamianie dzieciom obecności osób chorych i niepełnosprawnych w ich najbliższym otoczeniu, tworzenie sytuacji budujących wartość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób, propagowanie zdrowego stylu życia, współpraca z placówkami oświatowymi i instytucjami działającymi na rzecz oświaty z terenu województwa podkarpackiego/kraju, poprzez wymianę doświadczeń na fanpage projektu.Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3